Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Eylül Toplantısında Gündemde Yer Alan Maddeler Komisyonlara Yönlendirildi

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin eylül ayındaki ilk toplantısında gündeme gelen 40 konu, kurullara sevk edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Eylül Toplantısı 1. Oturumu, Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 34’ü gündem, 6’sı gündem dışı olmak üzere toplam 40 madde görüşüldü. Toplantıda gündeme gelen 40 madde daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

Atakum’un 244 milyon TL’lik ek bütçe talebi SBB Meclisi’nde görüşülecek

İlçe belediye meclisinde Millet İttifakı’ndan İYİ Partili üyelerin ‘red’ oyu ile kabul edilmeyen Atakum Belediyesi’nin ek bütçe talebi unsuru, CHP ve İYİ Parti meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi. Eylül ayında ilçe belediye meclisi. Atakum Belediye Meclisi’nden geçen 244 milyon TL’lik ek bütçe talebi konusu, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündemine ek gündem maddesi olarak geldi. “Atakum Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesine ilave ödenek eklenmesine ilişkin 77 ve 82 sayılı kararların Belediye Kanunu’nun 25’inci maddesi uyarınca gündeme alınarak karara bağlanması” talebinin yer aldığı ek gündem maddesi, oybirliğiyle meclis gündemine alındı. Daha sonra eleman ilgili kurula havale edildi.

Yabancılar Çarşısı esnafından kiraların ertelenmesi talebi

Meclis’e gelen bir diğer gündem maddesi ise son sel felaketinde büyük zarar gören Yabancılar Çarşısı esnafıyla ilgili konu oldu. Esnafların talebi üzerine zararın telafisi amacıyla kiralanan dükkanların ödemelerinin ertelenmesini de içeren konu, önce gündeme geldi, ardından kurula devredildi.

İlgili komisyonlara havale edilen maddeler son meclis toplantısında görüşülecek. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu